ads
0

سبد خرید شما خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه در آزمون آیلتس به موفقیت برسیم؟

دسته بندی :آیلتس ۱۹ آذر ۱۳۹۹ سیده ناهید حسینی 33
موفقیت در آزمون آیلتس

در مقاله های قبل، به معرفی آزمون آیلتس پرداختیم. همچنین، چهار بخش آزمون (لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ) را به طور جداگانه توضیح دادیم. در این مقاله سعی می کنیم به نکات و تکنیک های کلیدی موفقیت در آزمون آیلتس بپردازیم.

تکنیک طلایی موفقیت در این آزمون

خیلی ها تصور می کنند که گرفتن نمره بالای آیلتس نیاز به مهارت های پیچیده ای دارد اما در حقیقت راز طلایی موفقیت در آزمون آیلتس دراین جمله خلاصه می شود: زبان عمومی قوی داشته باشید! پس از تقویت زبان عمومی، با به کار بردن تکنیک های ساده و کلیدی درمورد نحوه پاسخگویی به سوالات، قطعا می توانید نمره خود را افزایش دهید. هرچه در مورد سوالات آیلتس، معیارهای نمره دهی و نحوه اجتناب از اشتباه بیشتر بدانید، عملکرد بهتری در آزمون خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که اگر سطح زبان عمومی تان پایین باشد، این تکنیک ها کاربرد چندانی نخواهد داشت. بنابراین زبان خود را از پایه تقویت کنید و انتظارات معقول و واقعی داشته باشید.

موفقیت در آزمون آیلتس در حوزه زبان عمومی

۱-  هر آنچه از زبان انگلیسی آموخته اید را مرور کنید.

۲- هرروز در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرید. به آهنگ ها، پادکست ها و کتاب های صوتی انگلیسی گوش کنید. کتاب و مجلات انگلیسی بخوانید. هرچه زبان عمومی قوی تری داشته باشید می توانید در آزمون موفق تر عمل کنید.

۳- روی حوزه های لغت، گرامر و تلفظ کار کنید. در رایتینگ و اسپیکینگ، این مهارت ها ارزیابی می شوند.

قله موفقیت در آیلتس

 موفقیت در بخش لیسنینگ

۱- گوش کردن به زبان انگلیسی را بخش جدایی ناپذیر روزتان قرار دهید. به پادکست، اخبار و برنامه های بی بی سی گوش کنید. فیلم مستند تماشا کنید. سخنرانی های تد را ببیند  (می توانید به سایت ted.com مراجعه کنید).

۲- مهارت paraphrasing را بیاموزید  و تمرین کنید. در آزمون آیلتس کلمات سوال در فایل صوتی عینا تکرار نمی شوند بلکه با معادل های معنایی جایگزین می شوند. به این جایگزینی “paraphrasing” می گوییم. مثلا  این سوال را درنظر بگیرید:

The bird is suitable for urban life because of its general adaptability.

در فایل صوتی این جمله را به این صورت میشنویم:

One species which is well-known as being highly adaptable and thus can live in a city is the bird.

همانطور که می بیند کلمات کلیدی سوال به این صورت در فایل صوتی جایگزین شده اند:

Suitable for urban life: can live in a city

General adaptability: highly adaptable

زمانی که یک تست لیسنینگ می زنید به جایگزینی کلمات کلیدی سوال در فایل صوتی دقت کنید. دفترچه ای داشته باشید و این کلمات و جایگزین هایشان را یادداشت کنید.

با مراجعه به مقاله صفر تا صد آزمون لیسنینگ مدرسه انگلیسی سارا، شما می توانید اطلاعات  بیشتری در مورد این بخش از آزمون کسب نمایید.

 موفقیت در بخش ریدینگ 

 

۱- خواندن متون انگلیسی را نیز در برنامه روزانه خود قرار دهید. مقاله، کتاب و مجله بخوانید. این کار باعث افزایش سرعت خواندن می شود. زمان پاسخگویی به سولات آزمون آیلتس محدود می باشد. سریع خواندن متن و سریع خواندن سوالات باعث می شود زمان بیشتری برای پاسخ دهی داشته باشید.

۲- مهارت های skimming و scanning را تقویت کنید. skimming همان خواندن متن برای درک ایده کلی متن می باشد. حداکثر ۱ تا ۲  دقیقه زمان صرف کنید. عنوان متن و نصف پاراگراف اول متن را skim کنید سپس به سراغ سوالات بروید. در سوالات کلمات کلیدی را خط بکشید و آن کلمات را در متن scan  کنید.  scanning توانایی تشخیص کلمات کلیدی و جواب سوالات در متن در حداقل زمان ممکن می باشد. برای اسکن کردن متن نیازی به درک مطلب نیست.

۳- مثل لیسنینگ آیلتس، مهارت paraphrasing را تقویت کنید. دقت کنید کلمات سوال چطور در متن جایگزین شده اند. این کلمات را با جایگزین هایشان در دفترچه خود یادداشت کنید. هرچه این مهارت شما افزایش پیدا کند شانس اینکه نمره بالاتری بگیرید بیشتر می شود.

۴- سعی نکنید کل متن را بفهمید. هدف شما فقط باید پیدا کردن پاسخ سوال باشد. اگر به دنبال ترجمه تک به تک کلمات و جملات باشید به جای ۲۰ دقیقه برای هر متن حداقل به ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارید! پیشنهاد می کنیم وقتی کلمات کلیدی سوال را در متن اسکن می کنید به جای خواندن متن از چپ به راست، از راست به چپ یا از بالا به پایین اینکار را انجام دهید! به این صورت حتی اگر دلتان بخواهد نمی توانید متن را معنی کنید!

مقاله صفر تا صد ریدینگ آیلتس، در مدرسه انگلیسی سارا به آشنایی بیشتر شما با این بخش از آزمون کمک خواهد کرد.

جوانی در حال خواند کتاب

 موفقیت در بخش رایتینگ 

۱-  بهترین روش برای تقویت رایتینگ، خواندن نمونه های رایتینگ و بررسی ساختار آن می باشد. دقت کنید که مقاله ای که انتخاب می کنید از سایت های معتبر مثلIELTS.org, IELTSLiz.com,   IELTS-Simon.com باشد. وقتی این نمونه ها را می خوانید عبارات واصطالاحات کاربردی آن را نیز یادداشت کنید.

برای اطلاع از جزییات رایتنگ آیلتس، مقاله صفر تا صد رایتینگ مدرسه انگلیسی سارا می تواند بسیار کمک کننده باشد.

۲- در رایتینگ های آیلتس بیشتر به موضوعات جهانی و رایج پرداخته می شود. می توانید به سایت های newscientist.com  یا nationalgeographic.com مراجعه کنید و مطالب جامعی راجع به فرهنگ، محیط زیست، تکنولوژی و … بخوانید.

 موفقیت در بخش اسپیکینگ

۱-  برای آزمون اسپیکینگ، تسلط به موضوعات مختلف بسیار اهمیت دارد. بنابراین، صحبت کردن در مورد خاطرات، آرزوها، ایده ها و عقایدتان را تمرین کنید.

۲- موضوعات آزمون های قبلی آیلتس را در شرایط آزمونی تمرین کنید.

۳- از سایت های معتبری که دربخش رایتینگ معرفی شد، نمونه های پاسخ داده شده به سوالات اسپیکینگ را دانلود کنید. به این ترتیب هم می توانید نحوه پاسخگویی را بررسی کنید هم لغات کاربردی بیاموزید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، شما می توانید به مقاله صفر تا صد اسپیکینگ در مدرسه انگلیسی سارا مراجعه کنید.

در این مقاله، ما به تکنیک های موفقیت درآزمون آیلتس پرداختیم. داشتن دانش زبانی قوی، پایه و اساس موفقیت در آزمون آیلتس می باشد. برای آمادگی در این آزمون پس از تقویت زبان عمومی، نمره بالا درهر بخش از آزمون نیازمند آگاهی از روش های آمادگی در آن بخش می باشد. با بکارگیری تکنیک هایی که برای هرمهارت به صورت جداگانه مطرح کردیم می توانید نمره خود را افزایش دهید.

درنهایت، می توانید از تیم پشتیبانی مدرسه سارا کمک بگیرید و همچنین به افرادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اند، مراجعه کنید. آنها بهترین توصیه ها را برای شما دارند.

سیده ناهید حسینی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
×

پشتیبانی از طریق واتساپ

 

 

×
0