ads
0

سبد خرید شما خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

منابع آزمون آیلتس ، از آموزش تا تست

دسته بندی :آیلتس ۸ خرداد ۱۴۰۰ سارا شیرمحمدی 81
منابع آزمون آیلتس

بسیاری از داوطلبین آیلتس قصد مهاجرت، ادامه تحصیل یا پیدا کردن فرصت های شغلی را دارند بنابراین برای آنها زمان نقش مهمی را بازی می کند. مطالعه منابع مناسب آزمون آیلتس، می تواند در کسب نمره مورد نظر و صرفه جویی در زمان بسیار موثر باشد. در این مقاله قصد داریم بهترین کتاب ها برای کسب نمره حداقل ۷ آیلتس را به شما معرفی کنیم. در هربخش، شما از لینک دانلود هر کتاب با فایل های صوتی نیز می توانید استفاده کنید. این نکته را به خاطر بسپارید که برای استفاده از هرکدام از این کتاب ها سطح شما باید حداقل متوسط باشد. اگر هنوز به این سطح نرسیده اید پیشنهاد می کنیم که زبان عمومی خود را قوی تر کرده سپس این کتاب ها را مطالعه کنید.

دسته بندی منابع آزمون آیلتس

با یک سرچ ساده در گوگل می توان به راحتی به منابع آزمون آیلتس دسترسی پیدا کرد. اما علاوه بر اینکه ما به کتاب های مناسب نیاز داریم باید بدانیم این کتاب ها را به چه ترتیبی مطالعه کنیم تا نتیجه مطلوب بگیریم. در زیر، کتاب های مناسب این آزمون را دست بندی کرده ایم. برای کسب بهترین نتیجه، دسته اول و دوم را به صورت همزمان مطالعه کنید. پس از آن که مهارت های کافی را کسب کردین می توانید مطالعه کتاب های گروه سوم را شروع کنید.

 ۱- کتب آموزشی تکنیک های آیلتسی در چهار مهارت اصلی

در ابتدای کار پیش از آنکه سراغ آزمون های آزمایشی یا کتاب های تست بروید مهارت های مورد نیاز این آزمون را بیاموزید. شما نیاز دارید با تکنیک های تست زنی درهر چهارمهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ کاملا آشنا شوید. در این راستا می توانید از کتابهای زیر استفاده کنید:

Mindset for IELTS

این مجموعه چهارجلدی از انتشارات دانشگاه کمبریج و شامل چهار سطح از مبتدی تا پیشرفته می باشد. در هر فصل، چهار مهارت اصلی اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ به همراه دو مهارت لغت و گرامر با محوریت یک موضوع آموزش داده می شود. علاوه بر آموزش استراتژی ها با تمرین های مشابه آزمون، هرفصل تمرین های آنلاینی دارد که می توانید برای تقویت تمام مهارت های مورد سنجش آیلتس استفاده کنید.

دانلود کتاب Mindset for IELTS

 

IELTS Advantage

اگر تمایل دارید تکنیک های مورد نیاز چهار مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ را به صورت جداگانه بیاموزید، مجموعه سه جلدی کتاب IELTS Advantage را به شما پیشنهاد می کنیم.  یک کتاب از این مجموعه استراتژی های رایتینگ، یکی تکنیک های ریدینگ و یک کتاب به صورت مشترک مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ را به صورت موضوع محور آموزش می دهد. در هر درس، لغت و گرامرهای مرتبط به موضوع نیز تدریس می شود. آموزش های این کتاب بسیار دقیق، حرفه ای و منظم می باشد.  برای استفاده از این کتاب نیز سطح شما باید حداقل متوسط باشد.

دانلود کتاب IELTS Advantage

به خاطر داشته باشید هرکدام از این کتاب ها به تنهایی به شما مهارت های کامل برای کسب نمره حداقل ۷ را می دهند. اما اگر دوست دارید با منابع بیشتری آشنا شوید می توانید به لیست زیر نیز مراجعه کنید:

The official Cambridge guide to IELTS

این کتاب نیز از انتشارات دانشگاه کمبریج می باشد. در این کتاب، در هر درس، استراتژی های پاسخگویی به سوالات آزمون آیلتس در هرچهار مهارت ارائه می شود. یک نکته متمایز در مورد این کتاب وجود دارد: علاوه بر آموزش مهارت ها، ۶ تست آیلتس آکادمیک و ۲ تست آیلتس جنرال همراه با پاسخنامه نیز در این کتاب قرار دارد. حداقل سطح لازم برای استفاده از این منبع، سطح متوسط می باشد.

دانلود کتاب The official Cambridge guide to IELTS

برای کسب اگاهی از تفاوت آیلتس آکادمیک وجنرال خواندن این مقاله سفارش می شود.

مقاله: آیلتس چیست

Complete IELTS

این مجموعه سه جلدی شامل سه سطح می باشد: سطح اول برای کسب نمره ۴ تا ۵، سطح دوم برای نمره ۵ تا ۶.۵ و سطح سوم برای نمره ۶.۵ تا ۷.۵. این طبقه بندی بر اساس نمره مورد نیاز نکته منحصر به فرد این مجموعه می باشد. در هر درس، با محوریت یک موضوع چهار مهارت اصلی و مهارت های لغت و گرامر آموزش داده می شود.

دانلود کتاب Complete IELTS

 

۲- کتاب های آموزشی تقویت گرامر و لغات کاربردی منابع آزمون آیلتس

اگرچه در تمام کتاب های آموزشی گروه اول، شما علاوه بر مهارت های آیلتسی، نکات گرامری و واژگان زیادی می آموزید اما سفارش می کنیم کتاب های زیر را نیز به صورت همزمان مطالعه کنید تا بتوانید نمره بهتری کسب کنید.

Cambridge grammar for IELTS

در این کتاب بسیار مفید، شما تمام ساختارهای گرامری کاربردی مورد نیاز برای کسب نمره حداقل ۷ را می آموزید. یک نقطه قوت در مورد این کتاب وجود دارد: تمام ساختارهای گرامری در موقعیت های کاربردی تدریس می شود و زبان آموزان می توانند درقالب فعالیت های آیلتسی مثل رایتنگ و اسپیکینگ این ساختارها را تمرین کنند. این فعالیت ها هم برای آیلتس آکادمیک و هم جنرال می باشد.

دانلود کتاب Cambridge grammar for IELTS

 

Cambridge vocabulary for IELTS

این مجموعه شامل دوکتاب، یکی سطح متوسط و یکی سطح پیشرفته می باشد. در این کتاب، شما لغات مورد نیاز برای موضوعاتی که معمولا در آیلتس مطرح می شود را یاد می گیرید. نکته قوت این کتاب نیز به خاطر استفاده از فعالیت های آیلتسی می باشد. علاوه بر این، واژگان این کتاب در موقعیت ها و متون به کار برده شده اند که به زبان آموز کمک می کند آن ها را بهتر به خاطر بسپارد.

دانلود کتاب Cambridge vocabulary for IELTS

۳- کتاب های تست از دیگر منابع آزمون آیلتس هستند

تست زدن آزمون آیلتس

پس از آنکه تکنیک های پاسخگویی به انواع سوالات در هرچهار مهارت را آموختید می توانید از کتاب هایی استفاده کنید که نمونه تست آیلتس دارند. در زیر می توانید با چنین منابعی آشنا شوید.

Cambridge practice tests for IELTS

در این مجموعه ۱۴ جلدی، آزمون های آیلتس که در سال های گذشته برگزار شده اند منتشر شده است. شماره گذاری این کتاب ها براساس زمان انتشار می باشد و ارتباطی به سختی یا آسانی کتاب ندارد. در کتاب های شماره ۱ تا ۱۰، چهار تست آکادمیک و دو تست جنرال وجود دارد. اما از سری ۱۱ به بعد، دو کتاب جداگانه که هرکدام شامل چهار تست می باشد برای آیلتس آکادمیک و جنرال به چاپ رسیده است. از آنجایی که شماره ۱ تا ۷ این مجموعه مربوط به آزمون های آیلتس در سال های خیلی دور می باشد، پیشنهاد می کنیم از شماره ۹ به بعد استفاده کنید. عملکرد شما در این تست ها می تواند تا حد زیادی نمره شما را در آزمون واقعی پیش بینی کند.

 

IELTS Plus

این مجموعه سه جلدی نیز، منبع بسیارعالی برای تمرین تست زنی می باشد. در هرکتاب چندین تست آکادمیک و جنرال وجود دارد. نکته منحصر به فرد این کتاب ها این است که در کنار سوالات هر تست نکاتی درمورد نحوه پاسخگویی به سوال مربوط نوشته شده است.

دانلود کتاب های IELTS Plus

در این مقاله با منابع های مناست آزمون آیلتس که می تواند در کسب نمره بالای آیلتس به ما کمک کند آشنا شدیم. برای اینکه بهترین نتیجه را کسب کنید این کتاب ها را به سه دسته آموزشی، لغت و گرامر و تست تقسیم کردیم. توجه داشته باشید ابتدا زبان عمومی خود را قوی کنید تا به سطح متوسط برسد. بعد با درنظر گرفتن ویژگی هایی که مدنظر دارید از گروه اول یک کتاب را انتخاب کنید و همراه با دو کتاب گروه دوم مطالعه کنید. پس از مطالعه کامل این سه کتاب و فراگیری تکنیک های آیلتسی، از کتاب های گروه سوم استفاده کنید و مهارت خود را در تست زنی افزایش دهید.

این نکته مهم را درنظر داشته باشید که با گذراندن یک دوره آموزشی یا مشاوره با متخصصین حوزه آیلتس می توانید در زمان خود صرفه جویی کرده و نمره بهتری کسب کنید. جهت دریافت مشاوره تخصصی “مدرسه انگلیسی سارا“، اطلاعات خود را برای ما بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

سارا شیرمحمدی

سارا شیرمحمدی کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد، مدرس دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر، مدرس آزمون های بین المللی آیلتس و تافل. اینجا زبان انگلیسی رو راحت جذاب و متفاوت یاد میگیری!

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
×

پشتیبانی از طریق واتساپ

 

 

×
0