ads
0

سبد خرید شما خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

تسک ۱ آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک

دسته بندی :آیلتس ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ سیده ناهید حسینی 53
تسک 1 آزمون رایتینگ آیلتس

در آزمون رایتینگ آیلتس، دو رایتینگ با عنوان های تسک ۱ و ۲ خواهید  داشت. در این مقاله، ما به نمره دهی، انواع سوالات، و نحوه نوشتن تسک ۱ در آزمون آکادمیک آیلتس می پردازیم. تسک ۱ آزمون آکادمیک آیلتس، توصیف گراف و نمودار می باشد.

انواع سوالات تسک ۱ آیلتس آکادمیک

در تسک ۱ شما باید در مورد موضوعی که تصویر آن ارائه شده، حداکثر ۱۵۰ کلمه بنویسید. این تصویر، گراف یا چارت خواهد بود. در هر صورت، توصیف آن تصویر با توجه به عنوان سوال، مورد نظر می باشد.

به طور کلی، انواع سوالات تسک ۱ به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 • گراف هایی که نشان دهنده طول زمان انجام کاری می باشد.
 • گراف هایی که در آن مقایسه ای صورت گرفته و زمان مورد توجه نمی باشد. در آزمون رایتینگ آیلتس، از این نوع گراف ها بیشتر از دیگر انواع استفاده می شود.
 • چارتی که نشان دهنده فرآیندی می باشد و توصیف مراحل این فرآیند مورد نظر خواهد بود.
 • نقشه ای از یک مکان در دو سال مختلف که بررسی تفاوت های دو تصویر مورد نظر می باشد. این نوع سوالات به ندرت در آزمون آیلتس به کار می روند.

خودکار و دفتر

نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس تسک ۱

برای توصیف یک چارت یا گراف در تسک ۱، چهار پاراگراف می نویسیم:

در پاراگراف اول یا Introduction، در یک جمله، موضوع چارت یا گراف مورد نظر را می نویسیم. به این منظور از جمله ای که بالای آن چارت یا گراف نوشته شده استفاده می کنیم اما دقت کنید که عین کلمات این جمله را تکرار نکنید.

پاراگراف دوم یا Overview، مهم ترین و واضح ترین اتفاقی که در گراف یا چارت افتاده را نشان می دهد. برجسته ترین موضوعات را در این پاراگراف به صورت دو جمله می نویسیم.

پاراگراف سوم و چهارم یا Body، جزئیات گراف یا چارت را دربرمی گیرد. تقسیم بندی اطلاعاتی که در این دو پاراگراف می آیند به شما بستگی دارد. باید بر اساس منطقی که برای این تقسیم بندی در نظر می گیرید، اطلاعات گراف یا چارت را در این دو پاراگراف بنویسید.

توصیف گراف های دراری روند در تسک ۱

توصیف نمودارهای میله ای

نمره دهی رایتینگ آیلتس

در آزمون رایتینگ شما با تسک ۱ و تسک ۲ مواجه می شوید. هر کدام از این بخش ها نمره جداگانه ای دارند. اما در نهایت، برای محاسبه نمره کل، نمره تسک ۱ دوبرابر تسک ۲ می باشد. نحوه محاسبه نمره دهی را می توانید در مقاله صفر تا صد رایتینگ مشاهده کنید.

معیارهای نمره دهی به تسک ۱ در آزمون آکادمیک آیلتس

ممتحن، چهار معیار را برای بررسی نوشتار شما مورد نظر قرار می دهد. هر کدام از این معیارها یک چهارم کل نمره شما خواهد بود:

۱- پاسخگویی به سوال: Task Achievement

 • پاراگراف overview را به طور صحیح و کامل بنویسید. نگاهی کلی از داده ها را ارائه دهید. برای نوشتن این پاراگراف مهمترین و بهترین اطلاعات را انتخاب کنید.
 • نوشتن تسک ۱ باید بر مبنای واقعیت ارائه شده در گراف یا چارت باشد. اجازه وارد کردن نظر شخصی را ندارید. تسک ۱ فقط گزارش اطلاعات می باشد. از این رو به تسک ۱ ، Report نیز می گویند.
 • توجه داشته باشید، هنگام نوشتن داده ها، آنها را جداگانه گزارش ندهید. علاوه بر این، وارد توصیف جزئیات ریز نشوید. هدف شما در این تسک، نوشتن مکانیکی داده ها و آنچه که می بینید نخواهد بود. شما باید داده ها را با هم مقایسه کنید و شباهت ها و تفاوت ها را برجسته کنید. به طوری که ارتباط این اطلاعات با هم مشخص شود.
 • حداقل ۱۵۰ کلمه بنویسید. (بین ۹ تا ۱۲ جمله)

۲- انسجام و پیوستگی Cohesion and coherence

 • شما باید ساختار چهار پاراگرافی را در نوشتار خود رعایت کنید.
 • ترتیب ارائه اطلاعات به روش منطقی و قابل درک، بسیار اهمیت دارد. هنگام نوشتن هر جمله، ترتیب ارائه اطلاعات را مد نظر داشته باشید.
 • در جملات خود، از کلمه های ربط و ارجاع دهی (مثل ضمایر) استفاده کنید.

۳- واژگان Lexical

 • سعی کنید عین کلماتی که در عنوان سوال و گراف یا چارت به کار رفته را استفاده نکنید. آنها را تغییر دهید.
 • از کالوکیشن ها در جملات به طور صحیح استفاده کنید.
 • کلمات را تکرار نکنید. می توانید واژه های هم معنی را به کار ببرید. همچنین می توانید شکل کلمه را تغییر دهید. به جای تکرار اسم، از فعل یا قید آن استفاده کنید.
 • انتخاب کلمات بسیار اهمیت دارد. کلمات آکادمیک در نوشتار خود به کار برید. از به کار بردن کلماتی که در گفتار استفاده می شوند، خودداری کنید.
 • توصیه می کنیم حتما نمونه های رایتینگ تسک ۱ را بخوانید تا دامنه لغات تان افزایش پیدا کنید.
 • اشتباهات spelling در رایتینگ باعث کاهش نمره خواهد شد. املای صحیح کلمات را یاد بگیرید و در نوشتار خود به کار برید.

مقاله پیشنهادی: spelling

۴- تنوع و درستی ساختارهای گرامری

 • صرفا از جملات ساده استفاده نکنید. جملات را گسترده کرده و از ساختارهای متنوع استفاده کنید. با کلمات ربط دهنده، جملات ساده را به جمله مرکب یا پیچیده تبدیل کنید. به کارگیری این گونه جملات، نمره شما را افزایش خواهد داد.
 • به ساختارهای زمان مسلط باشید. با توجه به موضوع و گراف یا چارت ارائه شده در تسک ۱، زمان صحیح را برای نوشتن انتخاب کنید.
 • جملات تان عاری از اشکال باشد. اگر تعداد قابل توجهی از جمله های شما ایراد گرامری داشته باشد، نمره شما کاهش چشمگیری خواهد داشت.

زمان بندی نوشتن رایتینگ آیلتس

شما ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا هر دو تسک را کامل کنید. پیشنهاد می کنیم،  با توجه به اینکه میزان تأثیر نمره راتینگ تسک ۲ ، ۶۶% می باشد و میزان تأثیر تسک ۱ ، ۳۳% خواهد بود، توصیه می کنیم ابتدا تسک ۲ را بنویسید و سپس تسک ۱ را شروع کنید. بنابراین، ۴۰ دقیقه صرف تسک ۲ کنید و ۲۰ دقیقه باقی مانده را به تسک ۱ بپردازید.

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، ۳ تا ۵ دقیقه از زمان خود را به نوشتن برنامه ی ساختار مورد نظرتان اختصاص دهید. مشخص کنید دقیقا در هر پاراگراف چه اطلاعاتی باید قرار بگیرد. تعداد جملات هر پاراگراف و اطلاعات مورد نظر برای نوشتن در هر جمله را مشخص کنید. برای نوشتن برنامه تان، از زبان اختصاری و علامت ها استفاده کنید تا در زمان صرفه جویی شود. سپس، حدودا ۱۳ دقیقه را صرف نوشتن کرده و ۲ دقیقه پایانی را صرف روخوانی متن کنید تا اشتباهات احتمالی را اصلاح کنید.

در این مقاله به تسک ۱ رایتینگ آیلتس آکادمیک پرداختیم. زمان بندی، انواع سوالات، و معیارهای نمره دهی به تسک ۱ را معرفی کرده و توضیح دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رایتینگ آیلتس، مقاله صفر تا صد رایتینگ را بخوانید.


پیشنهاد مطالعه:

تسک ۲ آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک

آزمون رایتینگ آیلتس 

سیده ناهید حسینی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
×

پشتیبانی از طریق واتساپ

 

 

×
0